18 Ağustos 2017 Cuma

Vazgeçmeyin!

hayat
Vazgeçmeyin!
  Uzun zaman olmuş. Yazıya başlamak bu kadar zor olmamalıydı. O kadar yoğun bir yıl geçirdim ki, şu anda yoğunluğun son noktasındayım. Bitmez bir işin temposunda kendimize ayıracak zamanı bile zar zor yaratıyoruz.

  Bildiğiniz üzere Antalya' da bir atölye açmıştık. Sevincimi ve yazıyı da buradan sizlerle de paylaşmıştım. Girişimimiz hayalimizde başarıya ulaşamadı maalesef. Çok insana ulaşma hayalimiz kısa sürede bir an önce kapatma telaşına dönüştü. Yeterli maddi imkanların sağlanamadığı bir işletme hele ki şu dönemde kepenk kapatmaya mecbur kalıyor. Biz yeniydik olmadı diyebiliriz ama yılların esnafları iş olmadığı için dükkanlarını ve yerlerini kapamak zorunda kalmış. Biz ve bizim çevremizce Atölye fikri kimsenin düşünmediği ve daha önce Antalya da denenmemiş bir şeydi. Antalya da böyle bir yer yok diyerek yola çıktık, sanırım gerek yokmuş diyerek sonlandırdık maceramızı. Olsun yıkım her zaman kötü değildir. Çok güzel arkadaşlıklar dostluklar kazandık. Zor zamanlarda kenetlenebileceğin insanların olması her zaman hayatı daha kolay ve baş edilebilir kılar.

  Yani bir fikriniz varsa cebinizde sizi en az bir yıl hiç bir şey kazanmasanız bile idare edecek maddi duruma sahip olup olmadığınızı bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim.
 
   Hayat devam ediyor. İstanbul macerası yeniden başlıyor. Bilenler bilir ben video editörüyüm. İstanbul'da Kalp Atışı dizinin kurgusunu yapmaya başladım. Bunu da bir dip not düşeyim belki izleyeniniz vardır.

 Çok düşerseniz her seferinde kalkmak bir o kadar kolaylaşıyor ama düşmek her seferinde biraz daha ağır oluyor. Neyse ki ödediğimiz bedeller boyumuzu aşmış değil. Yeni iş yeni hayat her şeye yeniden ve sıfırdan başlamak zor ama bir o kadar teşvik edici ve güçlendirici.

  Olmuyorsa zorlamayın ama hayatı yaşamaktan tad almaktan yeni şeyler yapmayı denemekten vazgeçmeyin.  Bir arkadaşımın aklıma geldiğinde her zaman güldüğüm bir lafı var "Çok ta şey yapmamak lazım !"
   
Önceki Sayfa
Sonraki Sayfa

Yazar Hakkında

4 yorum:

 1. Bu arada artık blog yazmıyorsunuz saniyordum. Üzücü bir deneyim olsa da eminim size çok önemli katkıları da oldu. Hayırlı olsun. Kalp atışını biz de izliyoruz. Selamlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız uzun zamandır yazamıyordum. Istiyorum ama bazen olmuyor. Bir sekilde devam edicem. Umarım beğeniyorsunzdur. Yorumunuz için teşekkürler..

   Sil
 2. Geçmiş olsun, umarım başka bir pozitiflik sizi bulur. Şu zor zamanda bir riskmiş ama hayat deneyimidir yapmadım demezsiniz.

  YanıtlaSil